REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejna polska firma, ze wsparciem KSSE, inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, ze wsparciem KSSE, inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), inwestuje w woj. śląskim. Tym razem przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w liczącym 50 tysięcy mieszkańców Raciborzu.
Duży polski producent tektury falistej i opakowań zainwestuje w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent tektury falistej i opakowań zainwestuje w woj. kujawsko-pomorskim
Nowa inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim. Polska firma Bart, specjalizująca się w produkcji tektury falistej i opakowań, planuje zainwestować kolejne 90 mln zł w rozbudowę fabryki w Świeciu. Od 2021 roku rozwój parku maszynowego i infrastruktury pochłonęły już 160 mln zł.
Podpisano umowę na rozbudowę kolejnego odcinka DK28 w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na rozbudowę kolejnego odcinka DK28 w Małopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała kolejną – czwartą już – umowę na zaprojektowanie zmian na odcinku drogi krajowej nr 28 w województwie małopolskim. Tym razem dotyczy ona ponad 19-kilometrowej części trasy od Białki do Skomielnej Białej. Wszystkie odcinki, na których GDDKiA planuje zmiany, liczą łącznie prawie 100 km.
Poznaliśmy wykonawcę rozbudowy trasy ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy wykonawcę rozbudowy trasy ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin pod Warszawą
Nieco ponad 536 mln zł wynosi najkorzystniejsza oferta w przetargu na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej istniejącej dwujezdniowej DK7 na północnym wlocie do Warszawy. Złożyło ją konsorcjum firm: Fabe Polska (lider konsorcjum), SP Sine Midas Stroy Kazachstan oraz Yörük Yapi İnşaat Turcja. Jeśli nie będzie odwołań od wyboru to umowę przewidujemy podpisać na przełomie września i października br.
Rusza realizacja drogi ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin, nowego północnego wjazdu do Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja drogi ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin, nowego północnego wjazdu do Warszawy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej północnego wlotu DK7 do Warszawy. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej drogi powstanie ekspresówka z trzema pasami ruchu na każdej jezdni.
Tak będzie wyglądała droga ekspresowa S7 Czosnów – Kiełpin, nowy północny wjazd do Warszawy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Tak będzie wyglądała droga ekspresowa S7 Czosnów – Kiełpin, nowy północny wjazd do Warszawy [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej północnego wlotu DK7 do Warszawy. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej drogi powstanie ekspresówka z trzema pasami ruchu na każdej jezdni.
Pół miliarda złotych na inwestycje trzech spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na inwestycje trzech spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.) realizuje projekty inwestycyjne dofinansowane ze środków Funduszu Inwestycji Kapitałowych. Łączna wartość inwestycji realizowanych przez spółki PGZ wynosi ponad 505 milionów zł. Dofinansowane projekty mają na celu zwiększenie potencjału technologicznego i produkcyjnego polskiego przemysłu obronnego, co wpisuje się w strategiczne cele modernizacji Sił Zbrojnych RP.
Polska zyska, Niemcy stracą miejsca pracy. Duży producent AGD rozbuduje fabrykę pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Polska zyska, Niemcy stracą miejsca pracy. Duży producent AGD rozbuduje fabrykę pod Łodzią
Po złych informacjach dotyczących zwolnień w branży AGD w Polsce, w tym dotyczących Łodzi (ponad 1100 osób straci pracę w likwidowanej fabryce BEKO Europe), tym razem mamy bardzo dobre i optymistyczne wiadomości.
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę fabryki
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę infrastruktury, co umożliwi znaczący rozwój zakładu oraz wdrożenie rozwiązań technologicznych najnowszej generacji. Produkowany przez Wytwórczą Spółdzielnię Pracy "Społem" w Kielcach majonez podbija nie tylko Polskę, ale i zagraniczne rynki. Zakład aż musi się rozbudować i postawić nową halę, bo już po prostu nie wyrabia z zamówieniami. W ciągu roku sprzedaż Majonezu Kieleckiego wzrosła aż o 25 procent.
Rusza realizacja trzeciego odcinka DK25 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja trzeciego odcinka DK25 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie i rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 25 pomiędzy Koninem a Rychwałem. Wykonawcą prac została firma PORR, a wartość kontraktu to 379 822 770,00 zł. Harmonogram przewiduje, że kierowcy skorzystają z nowej, 12-kilometrowej trasy w IV kwartale 2029 r.
BLD Poland kupuje grunt inwestycyjny na warszawskiej Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
BLD Poland kupuje grunt inwestycyjny na warszawskiej Białołęce
Firma Walter Herz poinformowała o sfinalizowaniu transakcji zakupu gruntu inwestycyjnego na warszawskiej Białołęce, przeznaczonego pod budowę inwestycji mieszkaniowej, w której powstanie blisko 90 nowoczesnych lokali.
Współczynnik pustostanów na rynku biurowym w Warszawie utrzymuje się na niskim poziomieartykuł
Pokaż artykuł
Współczynnik pustostanów na rynku biurowym w Warszawie utrzymuje się na niskim poziomie
W pierwszym kwartale 2026 r. warszawski rynek biurowy charakteryzował się niskim poziomem pustostanów, który wyniósł 9,5 proc. – wynika z najnowszych danych CBRE. Zasoby powierzchni biurowej w Warszawie nieznacznie wzrosły, do użytku oddane zostały dwa duże projekty biurowe, które jednocześnie są ostatnimi większymi realizacjami planowanymi na 2026 rok. W tym samym czasie z mapy rynku zniknęło sześć budynków biurowych, głównie w związku z planowanymi zmianami ich przeznaczenia. Pozostałe projekty w przygotowaniu mają harmonogramy zakładające oddanie do użytku w latach 2027–2028, co oznacza brak nowej podaży w dalszej części 2026 roku.
Develia rozpoczyna sprzedaż III etapu osiedla Przy Parku Vita na wrocławskich Krzykachartykuł
Pokaż artykuł
Develia rozpoczyna sprzedaż III etapu osiedla Przy Parku Vita na wrocławskich Krzykach
Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach III etapu osiedla Przy Parku Vita realizowanego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krzyki, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Tarnogajskiego. Do oferty trafiło 129 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od 29 do 135 mkw., w układach od 1- do 5-pokojowych. Na parterach powstanie 8 lokali usługowych.
Kolejni najemcy dołączają do oferty OTO Parku w Zduńskiej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Kolejni najemcy dołączają do oferty OTO Parku w Zduńskiej Woli
HalfPrice, CCC, Rossmann, Martes Sport, HOUSE, Cropp, Sinsay i WorldBox – te marki dołączyły do grona najemców, którzy otworzą sklepy w OTO Parku Zduńska Wola w przyszłym roku. Inwestycja posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt jako największy punkt handlowy w mieście nie tylko wyraźnie poszerzy lokalną ofertę, ale już na obecnym etapie pokazuje swoją siłę komercyjną.
Trwa rozbudowa kolejnego odcinka "Zakopianki" (DK7) pod Krakowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa kolejnego odcinka "Zakopianki" (DK7) pod Krakowem [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi rozbudowę 1,1 km "Zakopianki" w Libertowie. Prace potrwają do połowy 2027 roku. Powstanie m.in. tunel pod DK7, który pozwoli na bezpieczny przejazd między dwiema częściami miejscowości. Przez cały okres prac GDDKiA chce utrzymać ruch dwoma pasami w kierunku Krakowa i Myślenic.
Pięć prac w konkursie architektonicznym dla słynnego Szpiegowa w Warszawie [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pięć prac w konkursie architektonicznym dla słynnego Szpiegowa w Warszawie [FILMY+ZDJĘCIA]
Zakończył się pierwszy etap konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję zagospodarowania nieruchomości przy ul. Sobieskiego 100, czyli tzw. Szpiegowa. Spośród 14 prac sąd konkursowy wybrał 5 do drugiego etapu konkursu. Teraz zespoły mają czas do połowy czerwca na uszczegółowienie i rozwinięcie koncepcji. W tym samym miesiącu powinniśmy poznać zwycięską pracę.
Teatr Polski we Wrocławiu przechodzi gruntowną modernizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Teatr Polski we Wrocławiu przechodzi gruntowną modernizację [WIZUALIZACJE]
Jeden z najsłynniejszych i najlepszych teatrów w Polsce - Teatr Polski we Wrocławiu jest gruntownie modernizowany. Inwestycja będzie etapowana. Pierwszy etap polega na pracach remontowych na Dużej Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego w budynku głównym teatru, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3. W dalszej kolejności planowane są prace związane z remontem i modernizacją Sceny Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28.
Coraz bliżej do podpisania umowy na projekt i budowę obwodnicy Głogowaartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej do podpisania umowy na projekt i budowę obwodnicy Głogowa
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia, GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą na przełomie marca i kwietnia br.
W woj. śląskim powstaje nowy most kolejowy. Usprawni połączenia między Polską i Czechami [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstaje nowy most kolejowy. Usprawni połączenia między Polską i Czechami [ZDJĘCIA]
Wielka inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana na odcinku linii 93 Zabrzeg – Zebrzydowice nabiera rozpędu. Dla lepszych podróży między Polską a Czechami wymieniane są tory, powstają nowe mosty i wiadukty oraz wygodne perony. Zadanie o wartości 1,7 mld zł dofinansowane jest z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Globalny koncern DANONE otworzył fabrykę Nutricia w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern DANONE otworzył fabrykę Nutricia w Opolu
W Opolu otwarta została nowa fabryka Nutricia, firmy DANONE. Jest pierwszą w Polsce, a drugą na świecie fabryką tego francuskiego koncernu, wytwarzającą preparaty do żywienia dojelitowego w samozasysających butelkach. To drugi zakład produkcyjny tej firmy w tym mieście. Powstały nowe miejsca pracy.
REKLAMA